Sigortasız Kredi Veren Bankalar’dan En Önemli 4 Tanesi

Sigortalı olmayanlar her yıl olduğu gibi 2022 yılında da banka kredisi kullanmaya devam ediyor. Ancak sadece 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Yani taşıt veya konut kredisi kullanamazlar. (TOFAŞ KOÇ finansal kredisi bu uygulamada yer almaktadır.) Maksimum 3 yıl geri ödeme ile alacakları kredi tutarı 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sigortasız bireysel kredi çekmek isteyenlere bu krediyi hangi bankalar veriyor? Sigortasız çalışan veya çalışmayanların en çok sorduğu ilk soru bu.

Teminatsız kredi çekmek isteyenlerin sorduğu bir diğer soru ise şudur. Hiçbir yerde çalışmasanız bile kredi başvurusu nasıl yapılır? Sana önceden söyleyeyim. Sigortalı değilseniz kredi çekemezsiniz. Son olarak sigortasız krediyi kimin alacağı sorusu bankanın hangi koşullarda bireysel ihtiyaç kredisi verdiğidir. İşte tüm bu sık sorulan soruların cevapları bu sayfada. Şimdi tek yapmanız gereken okuyup uygulamak!

Sigortasız Kredi Nasıl 2022’de Çekilir? İşte Cevabı!

Öncelikle bankaların sizden neden sigorta, yani SSK kayıt belgesi talep ettiğini açıklayalım. Bankaların bu belgeye başvurmasındaki temel amaç, onlardan kredi kullanan kişilerin gelirleri ile kullandıkları krediyi geri ödeyebileceklerini görmektir. Bir erkek veya kadında SSK varsa düzenli olarak bir yerde çalışıyor demektir. Önceleri sadece SSK kaydı banka için yeterliydi ama şimdi sigorta süresi de banka için çok değerli. Hemen hemen tüm bankalar 4 aydan daha az sigortalı olan vatandaşlara kredi vermemiştir. Normalde 6 aylık sigorta süresi bankalar için ön koşuldur. Peki SSK kaydı olmayan ev hanımı veya erkek vatandaş, konumuzdaki gibi bankalardan nasıl kredi alabilir? Nasıl çekiyor ama

Üzerinize Kayıtlı Bir Mülkünüz Var Mı?

Sigortalı olmasanız bile üzerinde kayıtlı gayrimenkulünüz varsa yine de banka ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Hele ki mülkünüz kiralık ise keyfinize bakmayın. 🙂 Bu sefer bankalardan kredi notunuz düşük olmadığı sürece rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Ancak kirayı banka aracılığıyla yaptığınız sözleşmeye uygun olarak almanız son derece önemlidir.

İpoteksiz Olarak da Bankalardan Kredi Çekebilirsiniz

Bankayı ipotek edecek varlıklarınız olmasa bile endişelenmeyin, banka kredisi almanın hala bazı yolları var. Sigortalı bir iş arkadaşınız var mı? Sigortalı olmasa bile çalışan sigortalı bir arkadaşınız varsa, bankalardan onun aracılığıyla veya kefil olarak (eşin rızasıyla) kredi alabilirsiniz. Eğer bu imkanınız yoksa başka alternatif yollara başvurmanız gerekecektir. Daha önce kredi çekme sistemi ile ilgili bir yazı yazmıştık, siz ödersiniz. Bu makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu yazıdan bir çözüm bulamıyorsanız tek yapmanız gereken internet bankacılığından kredi başvurusunda bulunmak.

Denizbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Belki de bankacılar dışında bu sistemden kimsenin haberi yok elbette! Teminatsız kredi almanın son yolu olarak, İnternet bankacılığı aracılığıyla yapılan başvurular hakkında size bilgi vereceğim. Öncelikle gözünüz olan bu 4 bankada mevduat hesabı açın.

  1. Ben de AKBANK’ı tercih ederim.
  2. Garantörler Bankası
  3. Türkiye İş Bankası
  4. Denizbank

Biraz sonra bahsedeceğim işlemi Akbank üzerinden yaptığım için bu bankaya göre yolu açıklayacağım. Diğer bankalarda izlenecek yol genel olarak aynı olsa da. Önce bankaya gidin ve bir Türk lirası cari hesabı açın. Daha sonra bu süreçte şahıstaki görevliye sizin de internet bankacılığı kullanacağınızı söyleyiniz.

Bu iki işlemden sonra Google Play Store’dan indirdiğiniz mobil uygulama ile İnternet bankacılığına doğrudan erişebilirsiniz. Adınıza tanımlı en az 30.000 liralık bir kredi ile karşılaşmanız çok olasıdır. Adınıza tanımlanan 36 ay vadeli kredi tutarına kadar hemen başvurabilir, gelir belgesiz ve sigortasız 4 dakika içinde jenerik kredinizi alabilirsiniz. Yeter ki KKB puanınız yüksek olsun! İnanmayanlar videoyu izleyebilir.

Videoda gördüğünüz gibi 48 ay vade ile aylık 1.290.64 TL’den bu teknikle 40.00 lire aldım. 🙂 Ancak şimdilik bankalar müşterilerine son kullanma tarihi olarak 36 ay uygulamaktadır. Elbette bu şartlarda kredileri kimlerin kullanacağına dair bazı hesaplamalar yaptık.

Finansbank Sigortasız Kredi Kullanacaklar

Evet, 36 ay yani 3 yıl geri ödemeli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Sigortalı olmasanız bile birçok bankadan bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Aşağıda sizler için oluşturduğumuz bu bankayı özellikle hesaplama için dikkate alınız. Bankamız QNB Finansbank, her zaman en düşük faiz oranlarıyla hızlı nakit sağlıyor!

  • QNB Finansbank 36 aya kadar tüm vadeler için sadece %2,21 aylık faiz oranı ile ihtiyacınız olan banka ödeme planı aşağıdaki gibidir.
FİNANSBANK SİGORTASIZ KREDİ TARİFESİ
Miktar24 AyToplam Maliyet
10.000 TL575,47 TL13.811,28 TL
15.000 TL863,21 TL20.716,92 TL
20.000 TL1.150,94 TL27.622,59 TL
25.000 TL1.438,68 TL34.528,24 TL
30.000 TL1.726,41 TL41.433,91 TL

Ama bence bu banka size birçok kamu bankasından bile daha düşük faiz oranlarıyla sigortasız kredi sağlıyor. Başvuru işlemi için 5030 Türk vatandaşlığı numaranızı göndermeniz yeterlidir. Veya 0-850-220-85-73 numaralı telefonu arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *