|

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2022 (Kesin Çözümler, 0 Puanlılar ve Kara Liste)

Düşük notlu kişilere kredi veren bankalar var mı? Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık. Kesin çözümlerle kredi alabileceğiniz yolları tek tek listeledik. Kredi notlarının risk durumuna baktık.

Değerli ziyaretçilerimiz, bu sayfada kredibilitesi düşük kredi veren bankalar; Sıfır puan, kredi çözümleri, analiz ve çeşitli kredi arama alternatifleri var. Bu konuda birçok banka kaynağı ve çalışanıyla görüşerek sizler için en faydalı bilgileri topladık.

Ayrıca güncel banka kredi kampanyalarına sayfamızın alt kısmındaki başlıktan ulaşabilirsiniz. Şu anda kredi notu düşük olan hangi bankanın kredi verdiği hakkında detaylı bilgi almak mümkün.

Kredi Notu Düşüklüğü İle Kara Liste Birbirinden Farklıdır!

Düşük bir kredi notu, mevcut banka ödemelerinizin düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kredi çekme seçeneğiniz bulunmaktadır. (Çözümlerini ilerleyen bölümlerde açıkladık.) Ancak kara listeye alındığınızda kredi alma ihtimaliniz çok zor ve neredeyse imkansız hale geliyor.

Kara liste nedir?

Kara liste, bankalardaki kredi ürünlerine ait borçlarınızın (kredi kartı, kredi, ek hesap vb.) 90 gün süreyle ödeme yapılmaması sonrasında yasal takibi ile başlar. Bu süreden sonra banka müşterileri kara listeye alınır. Kara listeden çıkmak için borcunuzu hemen kapatmanız ve borcun ödenmesinden sonra 5 yıl beklemeniz gerekiyor.

Peki kara listedeyken kredi çekmek imkansız mı?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır olarak cevaplanabilir. Özellikle memurlar bu konuda daha avantajlı bir konumdadır. İnternette yaptığımız araştırma sonucunda bir yöneticinin bordro kredisi kullanabileceğini gördük. Aşağıdaki ekran görüntüsü bunun kanıtıdır.

Merhaba ben 657’ye tabi memurum. Aylık 5.000 TL gelirim var. 2017 yılında yönetici oldum ve sonunda 12.06.2022 tarihinde infazımı kapattım. Bu süre zarfında maaş bankamda KMH hesabım (Ek Hesap) dışında herhangi bir kredi ürünüm olmadı. Bu durumda kredi almanın en önemli adımı banka ile yüz yüze görüşmektir. Banka ile yüz yüze görüşmemin ardından 100.000 TL ihtiyaç kredisi ve 19.000 TL limitli kredi kartı tanımlandı.

Kara listeye alınan kişiler için bazı ipuçları:

 • Yukarıdaki gösterimde de gördüğümüz gibi, kara listede olsanız bile kredi almanız imkansız değildir.
 • Ancak bunun için önce tüm borçlarınızı ödemeniz gerekiyor.
 • Ayrıca maaşınızı aldığınız bankadan KMH hesabı açmanız ve bu hesaba olan borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekmektedir.
 • Kredi başvurunuzu herhangi bir şekilde yüz yüze yapın ve düşük tutarlarda yapın.
 • Başvuru miktarı ne kadar düşük olursa, kredi alma şansı o kadar yüksek olur.
 • Eğer imkanınız varsa bankaya teminat veya kefil göstererek kredi alma şansınızı artırabilirsiniz.
 • Kara listede olsanız bile bankalar kendi inisiyatifleriyle kredi verebilir.
 • En önemli ve son tavsiyemiz birden fazla online bankaya başvurmamanızdır. (Maaş bankanız ile yüz yüze görüşerek kredi başvurunuzu yapınız.)

Bilgi: Aylık belgelenebilir bir geliriniz yoksa kayıt dışı gelir sağlayan bankalara giderek araştırma ve banka listelerimizi inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bankanız var mı?

Bankalara olan kredi kartı veya kredi kartı borcunuzun tamamını tek bir kredi ile tahsil edebileceğinizi biliyor muydunuz? Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümünde tüm bankaların kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Borç kapatma kredileri, standart ihtiyaç kredileri kapsamında verilmektedir. Faiz oranları özelleştirilebilir ve kredi vadesi 36 aya kadar çıkabilir.

Sıfır Kredi Notu İle Kredi Çekebilir Miyim?

Tablo üzerinden kredi notu düşüklere kredi çıkma olanaklarını inceleyebilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar üzerine yaptığımız araştırmamızda birçok kişinin ‘0’ notu aldığını gördük. Peki kredibilitesi sıfır olan kredi alınabilir mi?

Öncelikle bilmeniz gereken sıfır notu, uzun süredir kredi bankası ürünü kullanmamış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Bankalarda açmış olduğunuz cari veya limitli hesaplar kredi itibarınızı etkilemez. Kredi puanınızı oluşturmak için kredi ürünlerini kullanmalısınız. (Kredi kartı, kredi, KMH vb.)

Sıfır kredi veren bankalar var mı?

Kredi notu sıfır olan veya kredi notu olmayanlar kredi kullanabilirler. Bu kişilerin kredi derinliği (geçmişi) olmadığı için onay almaları biraz zor olabilir. Kredinin onaylanması için öncelikle aylık gelirinizi bankaya belgelemeniz ve gerekirse teminat göstermeniz gerekmektedir.

 • Sıfır dereceli kredi almaktansa ilk etapta kredi başvurusu yapmak daha mantıklı.
 • Özellikle maaşınızı aldığınız bankadan kredi kartı alabilir veya KMH (ek hesap) başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Bu ürünleri düzenli kullanırsanız ve borçlarınızı düzenli öderseniz birkaç ay sonra kredi notunuz oluşacak ve yükselmeye başlayacaktır.
 • Bu işlemden sonra büyük miktarda kredi başvurusu yaparak kolayca onay alabilirsiniz.
 • Güncel kredi puanınızı öğrenmek için Öğrenme Kredi Notu bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere İpotekli Kredi Veriliyor Mu? (Ev, Araba vs)

Mortgage kredileri, bankaların gerekli gördükleri takdirde başvuru sahibinden talep ettikleri teminatlardır. Bankalar bu teminatlarla kendilerini korumak isterler. Teminatlı kredi kullanabilmek için kredi notu düşük olanların bankaya rehin olarak herhangi bir mal varlığı göstermeleri gerekmektedir. Bu teminat listesi;

 • Konut
 • İş yeri
 • Araç
 • arsa
 • Alan olarak listelenebilir.

Garanti için hangi puanlar gerekli olabilir?

 • 1-699: Kredi notunuz bu aralıkta ise en riskli durumdasınız. Bu durumda krediyi kullanmak için cari ödemeleri düzenlemeniz gerekir. Ancak bankaya teminat veya kefil gösterilmesi zorunludur.
 • 700-1099: Kredi notunuz bu puan aralığındaysa bankaların gözünde düşük riskli bir konumdasınız. Banka kredi kullanmak için kefil veya kefil talep edebilir.
 • 1100-1499: Bu puan aralığında bireysel bankalar gözünde düşük riskli kabul edilir. Bu puana sahipseniz ve bankalar size kredi vermiyorsa kefil veya ipotekli kredi kullanma şansınızı artırabilirsiniz.
 • Tüketici, taşıt ve konut kredisi alma koşullarının ödeme gücü ne olmalıdır? Sayfada detaylı olarak gördük.

Kredi Notu Düşüklere Teminatla Kredi Veren Bankalar:

 1. Ziraat Bankası
 2. Halkbank
 3. Vakıfbank
 4. Şekerbank
 5. TEB
 6. Akbank
 7. bu banka
 8. BBVA garantisi
 9. HSBC
 10. Odea Bankası

Bu bankaların teminatlı kredi oranlarını ve başvuru koşullarını incelemek için Mortgage Kredi Bankaları sayfasına gidebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kefil İle Kredi Veren Bankalar:

Türkiye’de hemen hemen tüm bankalar garantör kredi hizmeti vermektedir. Ancak kefil vereceğiniz kişiler için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Garantörler için aranan şartlar:

 • Kefil gösterilecek kişinin reytingi yüksek olmalıdır. (En az 1.499 ve üzeri idealdir.)
 • Kullanılacak kredi tutarını alacak bir gelirinizin olması ve SGK kaydınızın olması gerekmektedir.
 • Kefil olarak göstereceğiniz kişinin medeni durumuna bağlı olarak kredi eş izninizin olması gerekmektedir.
 • Bankaların ihtiyaç duyması halinde kefillerden farklı şartlar istenebilir.

Bu Yöntem İle Kredi Notunuzu Hemen Yükseltin!

 • Bir banka şubesine gidin ve bloke teminatlı bir kredi kartı kullanmak istediğinizi belirtin.
 • Bu kapsamda sizler için bir mevduat hesabı açılacaktır. (Açmış olduğunuz mevduat hesabına 1.000 TL yatırdığınızı varsayalım.)
 • Bankaya yatırdığınız 1.000 TL’yi teminat olarak gösteren kredi kartı başvurusunda bulunun.
 • Banka memuru aleyhinize herhangi bir yasal işlem olup olmadığını kontrol eder.
 • Aleyhinizde açılmış herhangi bir yasal işlem yoksa teminat olarak yatırdığınız paranın %80’ine kadar limitli bir kredi kartı tanımlayın. (800 TL sınırlı.)
 • Artık bir kredi kartınız var.

Bu şekilde kredi kartı almanın faydaları nelerdir?

Kredi notu düşük olan kişilere her banka kredi vermez. Bu yüzden son çare olarak bu yöntemi denemelisiniz. Bu sayede kredi kartınızı düzenli olarak kullanarak birkaç ay sonra kredi puanınızı yükseltebilirsiniz. Kredi puanınız yükseldikten sonra birçok banka size kredi imkanı sunacaktır. Uzun vadeli bir çözüm olsa da, gelecekte kredi fırsatınızı çok daha kolay hale getirecektir. Konuyla ilgili tüm detayları Güvenli Kredi Kartı bölümünde inceleyebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Düşük Miktarda Kredi Verilebiliyor

Kredi notu düşük bankalara kredi veren bankalarla ilgili araştırmamızın bulgularından biri de kredi başvuru sayısının az olmasıdır. Edindiğimiz bilgilere göre 10.000 TL ve altı krediler daha kolay onaylanabilmektedir.

Bu nedenle bankalarla iletişime geçilirken bu limit dahilinde kredi başvurusunda bulunulması tavsiye edilir. Ayrıca banka şubesine giderek başvurunuzu yüz yüze yapmanızda da fayda var. İhtiyacınız olan kredi miktarı az ise kredi yerine kredi kartı başvurusu yapmanız daha mantıklıdır.

Çünkü kredi kartı başvuruları kredilerden daha kolay onaylanabilmektedir. Kredi kartı alırsanız, aylık ödemelerinizi düzenli olarak yapabilir ve kredi puanınızı yükseltebilirsiniz. Bu kapsamda Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar listemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler, Farklı Yollar İle Nasıl Nakit Bulabilir?

Nakit ihtiyaçlarınızı bankaların dışında karşılamanın birkaç yolu vardır. Bu yöntemleri önermesek de, bu konularda bazı araştırmalar da yaptık. Bu yöntemler şunlardır:

 1. Faturalı Kredi: Bazı internet şirketleri faturalı hat sahiplerine 10.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredinin vadesi 12 ile 18 ay arasında değişebilmektedir. Bu sistemle ilgili detayları sizler için araştırdık. Faturalı detay kredisi nasıl alınır? bölümünden.
 2. Senetle para veren yerler: Sanal tefecilik diyebileceğimiz bu sistem ile para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bu yöntem oldukça risklidir. Çünkü internette bu şekilde dolandırılan çok kişi var. Kredi ihtiyacınızı bu yöntemle karşılamanızı önermiyoruz. Yasal yollardan araç sahibi olmak istiyorsanız taksitli araç satışı yapan Araba Galerilerine gidebilirsiniz.
 3. Kredinizi biz alıyoruz, siz ödeyin Sistem: Yönetici listesinde veya kara listede bulunan kişiler bile bu yöntemle kredi kullanabilmektedir. Kefil veya sigortasız kredi alabileceğiniz siteler var. Tabii ki, yöntemde bazı dolandırıcılık vakaları var. Bu nedenle nakit ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılamaya çalışmamanızı tavsiye ederiz.

Notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve kredi kullanma imkanları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bize sorabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacaktır.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.