Telefon:   0216 688 3153 Email: info@duslerakademisi.org
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin

"...Körler düş görür mü? Görürler. Asıl düşlerini yitirenler körleşir!.."

Alternatif Yaşam Derneği, Türkiye Vodafone Vakfı, Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında 2008 yılından bu yana yürütülmekte olan Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Son Haberler

 • 24 May
  TAV- Matra Projesi Eğitimi Düşler Akademisi'nde Gerçekleşti

  Türkiye Avrupa Vakfı ve  Ataşehir Belediyesi ile ortaklaşa “Yerel Yönetimler için Dezavantajlı Grupların Doğrudan Katılımıyla İnsan Hakkı Temelli Programlama” başlıklı bir proje başlatıldı Projenin 4. Modül Eğitimi,  23-24 Mayıs Tarihleri arasında, Düşler Akademisi Merkez Binasında gerçekleşti.

  Eğitime, TAV'dan Rana Birden Çorbacıoğlu, Hale Akay; Ataşehir Belediyesi'nden Basın Yayın ve  Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Saltuk Buğra Han Altay, pek çok sosyolog, psikolog ve STK çalışanları katıldı. 

  Hollanda Konsolosluğu’nun Matra Programı altında desteklenen bu projede başta  Ataşehir ilçesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren hak temelli STK’lar olmak üzere ilgili diğer STK’lar ve Ataşehir Belediyesi çalışanları ile birlikte yerel yönetimlerin faaliyetlerini insan hakları bakış açısıyla programlanabilmesi için bir dizi faaliyetler ve eğitimler gerçekleştirildi. 

  Hollanda Başkonsolosluğu'nun destek olduğu projenin 4. modülünde ;İnsan hakları temelli iyi yönetişim modelerinden biri olan Amsterdam şehri örneği derinlemesine incelelendi.  Eğitime Hollanda’dan gelen Dorien Marres eşlik etti. 

   

  24 Mayıs 2016 | Devamını Oku
 • 23 May
  Antalya Kent Konseyinden Demre ve Kaş Gezisi

  Antalya Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu ile Kültür ve Sanat Çalışma Grubu üyeleri, Kaş'taki Düşler Akademisi'ni ziyaret etti. Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Mülayim'in öncülük ettiği gruba, Yavuz Sakarya rehberlik etti. Konsey üyeleri önce Demre'deki Myra Antik Kenti'ni gezdi ardından yatla Kekova turuna çıktı. Kekova'da Batık Kenti, Simena Antik Kenti'ni gezen grup, Kekova'dan da Kaş İlçesi Çukurbağ Mahallesi'ndeki Düşler Akademisi'ne geldi. Grup burada akademinin çalışmaları hakkında Okan Nalçacı'dan bilgi aldı.

   

  Haberin tamamı için; http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/antalya-haberleri/kent-konseyi-nden-demre-ve-kas-gezisi_284015/

  23 Mayıs 2016 | Devamını Oku
 • 19 May
  Antalya Basını Engelsiz Turizmi Manşetlerine Taşıdı

  Alternatif Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Tutal, Antalya Gazetesi için verdiği röportajda; "Türkiye'de engelli turizmin bilinmediği ve bunun için hiçbir çalışmalara başlanmadığını belirterek, engelsiz turizm için, bu sektörde çalışanların atağa kalkması gerektiğini" savundu.

   

  Herkesin toplumsal yaşama eşit fırsatlarla dahil olmasını savunan Tutal, bütün koşulların adil olması için Turizmde de; otelllerde, tatil köylerinde tüm turizm mecralarında engelsiz alanların öneminden bahsetti. 

   

   

  Haberin devamı için: 

   

  http://www.antalyagazetesi.com.tr/18761-guncel-engelli-turizmi-bilinmiyor.html

  19 Mayıs 2016 | Devamını Oku

E-bülten - 07.Nisan.2015

E-Bülten - 01.Ocak.2015

Bütün E-Bültenler