Telefon:   0216 688 3153 Email: info@duslerakademisi.org
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin
 • Vitrin

"...Körler düş görür mü? Görürler. Asıl düşlerini yitirenler körleşir!.."

Alternatif Yaşam Derneği, Türkiye Vodafone Vakfı, Kalkınma Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında 2008 yılından bu yana yürütülmekte olan Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Son Haberler

 • 21 Nis
  Yaratıcılık Koçu Gizem Şahan'dan Yeteneklerimiz Üzerine Workshop

  Düşler Akademisi Batı Ataşehir,  Kariyer ve Yaratıcı Koçu Gizem Şahan'ın düzenlediği " Benim Yeteneklerim ne acaba? Yoksa ben yeteneksiz miyim? Workshop'una sahne oldu.

   

  Düşler Akademisi gönüllüleri için oluşturulan 3 saatlik eğitim boyunca sohbet eşliğinde oyunlar oynandı, yaratıcılık üzerine videolar izlendi ve bir kişisel gelişim sunumu gerçekleşti.

   

  Etkili bir ekip ruhunun oluştuğu eğitimde; yeteneklerimiz üzerinden sorular soruldu, analizler yapıldı. Kafasında geleceği dair tasarıları olan gönüllülerimiz naçizane, neler yapabileceklerine dair fikirler edindiler. 

   

  Katkılarından dolayı Sayın Gizem Şahan'a teşekkürlerimizi iletiyoruz 

  21 Nisan 2016 | Devamını Oku
 • 20 Nis
  AYDER heforshe'yi Destekliyor!

  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi UN Women’ın başlattığı HeForShe, her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın haklarını savunmak için önderlik yapmaya çağıran bir dayanışma hareketidir. Bir dayanışma hareketi olan HeForShe, her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanabilmesi için suskunluğu bozmak, sesini çıkartmak ve harekete geçmek üzere savunucu olmaya çağırıyor. 

   

  Kampanyanın genel hedefi, kadınlara ve kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığı ve şiddeti ortadan kaldırmak için erkeklerin alması gereken sorumlulukla ilgili farkındalık yaratmak ve harekete geçilmesini sağlamaktır.

   

  Bu kampanya kadın-erkek eşitliğini herkes için gerçeğe dönüştürebilmek için önem taşıyor. Bu konu sadece kadınlarla ya da erkeklerle ilgili değil; önemli olan insanlığın gelişimi için ortak bir vizyon geliştirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için kadınlarla erkekler arasında bir dayanışma hareketi ortaya çıkartmayı amaçlamaktadır. Erkekler kadınlarla birlikte kadın hakları için çalışırsa adalet ve barış içinde çalışmış olacaklar ve güçlü kadın, güçlü toplumu oluşturacak.

   

  Kapsayıcı ekonomik büyüme, toplumsal bütünlük ve sosyal adalet, çevresel denge ve yaşamın tüm alanlarında ilerlemenin kaydedilmesi için kadınların güçlenmesi gerektiğini kabul etme ve bunu vurgulama zamanı geldi. Kurulduğundan beri engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin eşitlikçi ve özgür bir yaşama kavuşması için sürdürülebilir toplumsal dönüşüm projeleri yürüten AYDER ( Alternatif Yaşam Derneği) de  #heforshe’nin tavizsiz destekçisidir.

   

  Kızlar Atakta projesi bu misyonun en son çıktısıdır. Toplumu ve özellikle genç kızları güçlendirmeye devam edeceğiz. 

  www.facebook.com/kizlaratakta/

  20 Nisan 2016 | Devamını Oku
 • 19 Nis
  Social Inclusion Band'dan Muhteşem Sezon Finali

  Alternatif Yaşam Derneği'nin "Sanat-çı Engel Tanımaz sloganı ile yola çıkan, belirli bir hayran kitlesine sahip olan caz grubu Social İnclusion Band, sezon sonu Konserini 18 Nisan pazartesi günü Babylon Bomonti'de gerçekleştirdi. 

   

  Grubun müzik direktörü ve basçısı olan Çağlayan Yıldız, piyano ve tuşlu çalgılarda Ercüment Orkut, gitarlarda Cem Tuncer ve Bora Çeliker, davulda ve vurmalı çalgılarda Turgut Alp Bekoğlu, Klavyede Evrim Tüzün, Solistler Ülkü Aybala Sunat, Çağla Karaali, Mehmet Akif ve Emrah Önal ve Şilay Turhan sahne aldılar. Ayrıca, Social İnclusion Band'a yeni yüzlerin eklenmesiyle de birlikte bateride sevgili öğrencimiz Denizcan Sart sergilediği üstün performans ile izleyicileri kendine hayran bıraktı.

   

  Caz severlerin mekanı hınca hınç doldurduğu gecede, izleyicilerimiz keyifli anlar yaşadılar; Sanatın, eğlenmenin, ve nitelikli müzik yapıyor olmanın engel tanımadığına bir kez daha şahit oldular.

   

  Evet, engelsiz bir yaşam mümkün!

   

  Başka Bir Dünya Mümkün! 

   

   

   

   

  19 Nisan 2016 | Devamını Oku

E-bülten - 07.Nisan.2015

E-Bülten - 01.Ocak.2015

Bütün E-Bültenler