17 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar (YÜKSEK LİMİTLİ)

Bankalar 2021 yılında 12 yaş üstü ile 17 ve 18 yaş altı kişilere yüksek limitli kredi kartı veriyor. Bankalar tarafından özel olarak oluşturulan bu kredi kartları, 26 yaşına kadar tüm öğrencilere özel olarak hitap etmektedir. 10.000 TL’ye kadar limitli kredi kartları ile elektronik mağazalarından birçok taksitle alışveriş imkanı sunabilirsiniz. Öğrencilere özel hazırlanan bu kartlar ile cep telefonu dahil bilgisayar ve tablet gibi tüm ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.

İnternet Üzerinden 18, 17 Yaş Altı Kredi Başvurusu

18-17 yaş altı çocuklar, bahsedeceğimiz yöntemle herhangi bir bankadan kredi kartı alabilirler. Bu yöntemle gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar da aynı imkanı sunmaktadır. Tek yapmanız gereken internet bankacılığı şifrenizi evde bir ebeveyn tarafından kullandırmaktır. Gerisi çok kolay inanın! Hemen hemen tüm bankalar ek kredi kartı hizmetleri sunmaktadır. Amaç, kart sahibinin eşine ve çocuklarına kredi kartı ile alışveriş yapma imkanı sunmaktır. Veli internet bankacılığı şifreniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek ek kredi kartı ile 7 iş günü içerisinde kredi kartınızı alabilirsiniz.

 1. Bankanın İnternet bankacılığına giriş yapın. (Mümkünse bunu mobil bankacılık uygulamasından değil herhangi bir bilgisayardan yapın. Çünkü menü kısıtlaması nedeniyle mobil bankacılık uygulamalarında ilgili menüyü göremeyebilirsiniz!)
 2. Menünün bölümüne gidelim.
 3. Açılan menüden kredi kartı uygulamasını seçiyoruz.
 4. Resimde önünüzde bir ekran belirecektir. Bu ekranda görmüş olduğunuz gibi ‘Ek Kart İstiyorum’ ibaresini göreceksiniz.! Anne veya babanızdan kredi kartınız varsa sadece ek kartın ekstresi çıkacaktır.
17 18 yaş altındakiler İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu

Bu kutucuğu işaretleyip ‘BAŞVUR’ dediğimizde başvurunuz alınacak ve kredi kartınız ‘VERDİĞİNİZ ADRES’e gönderilecektir. Kredi kartınızın size ulaşması ortalama 7 iş günü sürer. Bu arada anlatımı AKBANK’ın internet bankacılığından yaptım. Ama inanın tüm bankaların internet bankacılığında yöntem aynı! Ancak şunu da unutmamalıyım ki ek kredi kartları için 5.000 TL limit çoğu banka tarafından aşılmıyor.

18 Yaş Aştı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

18 veya 17 yaşından küçüklerin herhangi bir bankadan kredi kartı almalarının ikinci yolu, ailenizin verdiği muvafakatnamedir. Bankalar, yasaya göre aile üyelerine 10 adede kadar ek kredi kartı verme yetkisine sahiptir. Annenizin veya babanızın bankada mevduat hesabı varsa, yine de muvafakatname ile kredi kartınız olabilir. Anne veya babanız tarafından noter tarafından verilen muvafakatname ile kredi kartınızı yanınızda olmadan da istediğiniz il veya ilçeden alabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki yolu izlemeniz yeterlidir.

 1. Ailenizden noter tasdikli bir muvafakatname vermesini isteyin. Bu belgeyi elden veya herhangi bir kurye ile alın.
 2. Hangi bankadan kredi kartı almak istiyorsanız, ailenizden o bankada emanet veya vadesiz hesap açmasını isteyin.
 3. Hesabınızı açtıktan sonra muvafakatname ile yetkili bankaya giderek kimlik belgenizle birlikte kredi kartı talep edin.
 4. Banka çalışanı tarafından sağlanan kredi kartı başvuru formunu doldurun.

Kredi kartınız ortalama 7 iş günü içerisinde kurye ile tarafınıza teslim edilecektir!

18 Yaş Altı Kredi Kartı PTT ‘den 5 Banka İle Sağlanmaktadır

Bilindiği üzere PTT sadece Posta Telgraf ve Telefonla değil, bugün Kargo ve Bankacılık alanında gerçekleştirdiği saldırılarla da kendini aşmış durumda. Bankalarla yaptığı anlaşmalar ile müşterilerine olumlu fırsatlar sunmaktadır. Bu imkanların başında 65 75 85 yaş üstü emeklilere hangi bankalar kredi veriyor? sorusuna verdikleri cevap. İkinci seçenek, 18 veya 17 yaş altı çocuklara kredi kartı veren kuruluşlardır. PTT’nin anlaşmaya vardığı bankalar aşağıdadır.

 1. aktif banka
 2. BURGANBANCA
 3. ING Bankası
 4. TEB Jet
 5. Denizbank

Az önce de belirttiğimiz gibi aileden muvafakatname ile veya internet bankacılığından ek kart talep ederek bu bankalara gidebilirsiniz.

Garanti Bankası 17 18 Yaş Altındakilere Kredi Kartı Veriyor Mu?

Garanti Bankası, 17 ve 18 yaş altı çocuklara kredi kartı veren bir diğer büyük bankadır. Bu banka, başvurunuzla birlikte size bir kredi kartı verir. İlgili bankaya giderek bu konuyu siz değerli öğrencilerimiz için bizzat araştırdım. Araştırmalarım sonucunda aşağıdaki formda görebileceğiniz bilgilere ulaştım. Unutmayın ki bu yöntemle kredi kartınız internetten yapacağınız alışverişlerde dahi size açık olarak ulaşacaktır.

Garanti bankası 18 17 yaş altına kredi kartı veriyor mu

Evet, yukarıdaki gönderide de görebileceğiniz gibi Garanti Bankası, 17.18 yaş altı müşterilerine de kredi kartı sunuyor. Garanti Bankası tarafından ek kart olarak sunulan bu kredi kartının özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ücretsiz olarak nakit avans kullana bilirsiniz.Yapmış olduğunuz alış verişleri peşin alsanız bile taksitlendirme yapa bilirsiniz.
Ekstra atla özelliği ile kredi kartı dönem sonu ödemenizi 1 ay sonra atlata bilirsinizİşlemleri yine 1 ay sonrasına öteleme yapabilirsiniz
Hesabınızda para dahi olmasa Havale/EFT yapma imkanı sağlamaktadır.Alış veriş ekstrenizi e-mail ele alabilirsiniz. Böylece aileniz alış verişlerinizi göremez 🙂
Taksitli olarak nakit para kullana bilirsiniz.Anlaşmalı mağazalardan bonus para kazana bilirsiniz.!

Evet arkadaşlar bu fırsatlardan yararlanarak kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız internet üzerinden ek kart talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Garanti bankası 17 18 yaş altı kredi kartı başvurusu

İş Bankası 18 Altı MaxiPara Gençlik Kartı

Türkiye İş Bankası, 18 yaş altı gençler için mükemmel bir kart uygulaması başlattı. Bu kart 12 ile 18 yaş arasındaki gençlere yöneliktir. Aile büyüğünüz tarafından yapılan başvuru ile adınıza özel olarak basılmış bir alışveriş kartı yaptırabilirsiniz. Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan bu kartın diğer özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Karta yüklenen tutar kadar alışveriş yapabilir ve nakit çekebilirsiniz.
 • Kart üzerinde talimat vererek aylık veya 3 aylık periyotlarla para yükleme imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Kartınızın nakit akışını tüm ATM’lerden takip edebilirsiniz.

Çocuğunuzun bu özelliklere sahip karta sahip olması için banka hesabı veya mevduat hesabı olması gerekmez. Başvuru için size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine giderek MaxiPara Gençlik kartı alacağınızı beyan etmeniz yeterli. Kartınız banka tarafından çocuğunuzun adına bastırılarak banka şubesinden teslim alınabilir.

12 Yaş Üstü İçin En İyi Kredi Kartı İninal Kart!

12 yaş üstü için aklınıza gelebilecek her mağazada geçerli bir kart arıyorsanız bu kesinlikle başlangıç ​​kartıdır. Bu kart ile kredi kartı ile alışveriş imkanı sunan internet alışveriş mağazaları da dahil olmak üzere tüm mağazalardan istediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Sadece 5 TL karşılığında alacağınız kart için veli onayı gerekmemektedir. Bu kartı 2 şekilde alabilirsiniz.

 1. İnternetteki 6 bağlı mağazadan alabilirsiniz.
 2. Her zaman hem satış noktası hem de nakit noktaları olan bağlı mağazalardan satın alabilirsiniz.

Bağlı mağazalar şunlardır;

 1. Soru-Cevap
 2. PTT
 3. MİGROS
 4. TEKNOSA
 5. vatan
 6. REZERVASYON TK

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alma Şartları Nedir?

Şimdi 17 yaş altı ve 18 yaşına kadar tüm kredi başvurularının nasıl yapılacağını toplarsak, nihayet başvuru koşullarının ne olduğunu 3 madde ile net bir şekilde cevaplayabiliriz.

 1. Yoksa aileniz gidecek ve size ek bir kart verilecek.
 2. Ailenizin mevduat hesabının bulunduğu bankaya sizin adınıza noterden muvafakatname düzenleyebileceksiniz.
 3. Son olarak bir bankanın internet şubesine mevduat hesabı ile giriş yapıp ek kart talebinde bulunarak kredi kartı alabilirsiniz.

Bu 3 koşul altında birçok taksitle avantajlı alışverişler elde edebilirsiniz!

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.