Müjde! Küçük Esnaf Tam 60 Ay Vadeli İşletme Kredisi Veriliyor!

Bankalar, özellikle ticaretle uğraşanlar gibi küçük tüccarlar için özel bir kredi paketi hazırlamaktadır. Bu nedenle 10 bankamız esnafa en uygun krediyi verebilmek için her zaman kıyasıya bir yarış içindedir. Bu nedenle sürekli olarak çeşitli kredisiz sahiplerine sağlar. Bu kampanyalar ile bazı bankaların 3 hatta 6 aya varan geri ödeme vadeleri bulunmaktadır. Bazı bankalar ise bu müşterilere müjdeler göndererek, süreyi 1 yıla kadar uzatıyor ve işletmelere çok düşük faiz oranlarıyla kredi sunuyor. Bankaların küçük tüccarlara sunduğu imkanlar elbette ticari kredilerle sınırlı değil. Ancak özellikle ticari kredi kartları, küçük esnafımıza pek çok avantaj sağlamaktadır. Peki 2022 için tüm bu kampanyalar neler?

COSME programı kapsamında Şekerbank, küçük esnafa işletme kredileri için maksimum 900.000 TL ve maksimum 1.125.000 TL limit sağlamaktadır. Bunun dışında TESK Destek Paketi 6 ay boyunca ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Detayları merak ediyorsanız bu adrese bakın

2022’de Küçük Esnafa En Uygun Kredi Veren Tam 10 Banka

Esnaflarımızın ticari işletme kredilerinde en muzdarip oldukları konu, bankaların İnternet sitelerinde faiz oranlarını görememeleridir. Bundan dolayı da bankaların sağlamış olduğu esnaf kredisinin faiz oranlarını öğrenmek için illa banka şubesine gitmeleri gerekir. Kurumsal İnternet bankacılık hesaplarından dahi bu faiz oranlarını çünkü göremezler. Bunun içinde sizlere bizler biraz sonra tanıtımını yapacağız en uygun esnafa kredi veren 10 bakanın faiz oranının kaç olduğunu tek tek yer verdik. Sadece size en uygun faizli olarak kredi veren bankaların bu faiz oranlarını da paylaşmakla da kalmadık. Haricinde bir de başvuru yapacaklar için geri ödeme planı dahi oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu hesaplama işlemlerine geçmeden önce, gelin isterseniz esnaflara en uygun kredi veren 10 bankamızın hangisi olduğunu ilk olarak bir görelim.

 1. Türkiye Halk Bankası
 2. Denizbank
 3. Vakıflar bankası
 4. Ziraat bankası
 5. Garanti BBVA
 6. QNB Finansbank
 7. Akbank
 8. ING
 9. Türkiye İş Bankası
 10. HSBC

Küçük esnafa kredi veren tüm bu bankalarımızın hepsi BBDK lisanslı bir şekilde faaliyet göstermektedirler. Küçük esnafa kredi veren bu bankalarımız ayrıca en uygun kredi vermekle de kalmamaktadır. Bununla birlikte harika özelliklere sahip ticari kredi kartları da sunmaktadırlar. Peki, esnafa en uygun kredi veren listemizde yer alan bu bankalarımızın sizlere sağlamış oldukları kredinin faiz oranları kaç? olmaktadır. Bununla beraber hangi kredi kartlarını sizin hizmetinize sunmaktadırlar.

1- Denizbank’tan Küçük Esnafa Büyük Kredi İmkanı

Ticari kredilerde faiz oranı ve kredi limiti kadar bu finansmanın en hızlı şekilde aktarılması da son derece önemlidir. Bunun farkında olan Denizbank belki de çoğu bankanın ulaşamayacağı bir ışık hızı ile küçük esnafa kredi imkanı sağlamaktadır. 1 dakikada başvuru yapıp 5 dakika da 100.000 lira kredinin sahibi olmak istiyorsanız bu bankayı göz ardı etmemenizi bu yüzden öneririm. Ayrıca size çıkarılan 100 bin liralık kredi için yatırım yapma zorunluluğu da yoktur. Arzu ettiğiniz şekilde çekeceğiniz paranızı kullana bilirsiniz. Güncel olarak faiz oranlarının kaç olduğuna geçmeden önce gelin önce nasıl hızlı bir şekilde Denizbank esnaf kredisinin başvurusun yapıldığını ilk olarak bir görelim.

 1. SMS üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yapmanız gereken cep telefonunuzdan ”’ESNAF” boşluk ”KİMLİK NUMARANIZ” 3280 bu mesajı göndererek.
 2. İnternet sitesinin üzerinden formu doldurarak. Onun içinde direk olarak adresine girip, formu doldurmanız yeterli olacaktır.
 3. Facebook resmi İnternet sitesi adresi olan bağlantısındaki formu doldurarak.
 4. Denizbank ATM (bankamatik) üzerinden.
 5. Denizbank KOBİ departmanına doğrudan başvuru yaparak.

Denizbank tarafından küçük esnaflara sağlanan kredinin diğer pozitif ayrıcalıkları ise şu şekildedir.

 1. Esnek olarak geri ödeme yapabilirsiniz.
 2. 60 aya varan vadelerden yararlana bilirsiniz.

Kredi faiz oranı tüm vadeler için Ağustos ayına özel aylık %2.94 olarak uygulanmaktadır. 100.000 TL kadar üst limitlerle çekeceğiniz kredinizin 60 ay vadeli olarak aylık taksitli geri ödeme planı ise sizler için şu şekilde oluşur.

MiktarVade (Ay)Aylık Taksit ÖdemesiToplam Maliyet
100.000 TL1210.365,45 TL124.385,46 TL
246.245,61 TL149.894,68 TL
364.948,27 TL178.138,02 TL
484.351,97 TL208.894,43 TL
604.031,50 TL241.889,68 TL

Denizbank haricinde esnaflarımıza diğer en uygun imkanlar dahilinde kredi imkanı sağlayan diğer bir bankamız ise QNB Finansbank olmaktadır. Bankamızın sizlere sağladığı ayrıcalıkları ise aşağıda geniş çaplı olarak yer almaktadır.

2- QNB Finansbank 120 Ay Vadeli Küçük Esnaf Kredisi Vermektedir!

QNB Finansbank ticari kredilerini 36 ay vadeli olarak vermektedir. Teminat ipotekli ticari kredilerini ise 72 aydan bağlayıp bazı dönemlerde 120 ay vadeli olarak dahi verdiği görünmektedir. 36 ay vadeli olarak küçük esnafa sağlamış olduğu ticari kredilerin geri ödemelerini 3 ay ödemesiz olarak sağlamaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınızı gidere bilmeniz için oluşturulan bu kredinin ön başvurusunu yapabilmeniz için de İnternet sayfasından bir form doldurmanız yeterli olacaktır. Böylece QNB Finansbank ticari müşterisi olmasanız dahi ön talebiniz banka tarafından değerlendirilir, aynı gün içerisinde şartlara da uygun iseniz finansmanın sağlanır.

 • Vergi yada T.C. kimlik ile cep telefon numaranızla QNB Finansbank ticari işletme kredisine başvuru yapacağınız İnternet adresi https://bit.ly/3u7cetG bu sayfada yer almaktadır.

İnternet sitesi haricinde aşağıda faiz oranlarının da yer aldığı QNB Finansbank ticari kredinin başvurularını farklı kanallar ile de sağlaya bilirsiniz. Bu başvuru kanalları ise şunlardır.

 1. Çağrı Merkezi: 0-850-222-19-00
 2. QNB Finansbank Şubeleri: Size en yakın banka şubesini https://bit.ly/3e7wbek bu bağlantıdan bulabilirsiniz.
 3. Bankada ticari bir hesabınız varsa https://bit.ly/2QO3WZ0 bu adres üzerinden giriş yaparak.
 4. CEP Şube uygulamasını indirerek.

Bu 4 başvuru yolu sonrasında adınıza esnaf krediniz onay alması durumunda ise aşağıda yer alan faiz oranlarından yararlana bilmektesiniz.

BANKA12 Ay24 Ay36 Ay
QNB Finansbank%3.46

36 ay vadeye kadar için aylık taksit ödemeli geri planınız;

MiktarVade (Ay)Aylık Taksit ÖdemesiToplam Maliyet
100.000 TL246.778,73 TL162.689,55 TL
286.228,22 TL174.390,15 TL
325.828,62 TL186.515,60 TL
345.668,60 TL192.732,56 TL
365.529,13 TL199.049,00 TL

QNB Finansbank tarafından esnaflara sağlanan kredi imkanları bu şekilde olmaktadır. Bunun yanında gerçekten güzel ayrıcalıklara sahip kredi kartı da aruz etmeniz halinde sizlerin kullanıma verilmektedir. CardFinans KOBİ olarak verilen bu kredinin bazı özellikleri ise şunlardır.

 • Peşin olarak aldıklarınızı taksitlendirme imkanı sağlamaktadır.
 • Ekstrenizi istediğiniz zaman bir sonraki aya aktara bilirsiniz
 • Taksitli olarak nakit avans çekebilirsiniz. Bu sayfadan konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz => Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)

QNB Finansbank ticari kredi kartının da en belirgin özelliklerini sıraladıktan sonra siz küçük esnaflarımıza en uygun kredi veren diğer bankalarımıza geçebiliriz.

3- ING Bank ESNAF Kredisi Limiti, Tam 100.000 Lira!

ING Bank minimum 3.000 lira ile maksimum 100.000 liraya kadar küçük esnafa hızlı bir şekilde nakit ihtiyacı sağlayan bir diğer bankamızdır. Sağladığı esnaf kredisinin vadesi ise en az 6 en fazla 36 ay geri ödemeli olmaktadır. Güncel faiz oranını da aşağıda yer verdiğimiz ticari krediye ING müşterisi olan veya olmayan herkes başvuru yapabilir. Başvuru yapmak için vergi levhasına sahip olmanız yeterlidir. Başvuruda bulunan ve kredisi onaylanan esnaflarımız geri ödeme süresince boyunca TL yada döviz hesapları için ekstra bir işlem ücreti ödemezler. Sadece kullandıkları kredinin miktarının %1 kadar tek seferli bir işlem ücret kesintisi ödeler. Bu tutar ise en az 100 TL olmaktadır. Bunun haricinde kredi tahsis ücreti dahi ödemezler. Kredi başvurusunda bulunacak olan küçük esnaflarımızdan herhangi bir teminat yada kefil de istenilmektedir. Dolayısıyla ING esnaf kredisi başvurusunu kefilsiz ve teminatsız olarak aşağıdaki başvuru yollarından herhangi bir üzerinden yapabilirsiniz.

 1. Banka ticari hesap müşterisi iseniz cep telefonlarınıza indireceğiniz mobil uygulama üzerinden.
  • IPHONE
  • ANDROİN
 2. Banka ticari hesap müşterisi olun yada olmayın https://bit.ly/3t34ZBr bu bağlantıdaki dolduracağınız forum üzerinden.

ING küçük esnaf kredisinin faiz oranı ise;

243660
%2.92%3.11%3.10

Ağustos ayı 60 ay vadeli aylık taksit ödeme planı aşağıdaki gibidir. Güncel faiz oranlarını https://bit.ly/3uaSvZX bu sayfadan sizlerde takip edebilirsiniz. En çok 60 ay vadeli olarak ayda bir geri ödeme planını ise tablomuzda yer aldığı şekildedir.

MiktarVade (Ay)Aylık Taksit Ödemesi
100.000 TL245.947 TL
364.764 TL
603.813 TL

Buraya kadar küçük esnafa kredi veren en iyi 3 bankanın hangisi olduğunu sizler için faiz oranlarıyla birlikte listeledik. Şimdi esnafa kredi veren kamu bankaların imkanlarına geçmek istiyoruz. Esnafa en iyi şartlara ticari kredi ve kredi kartı veren kamu bankası hangisi derseniz de! HALKBANK tek favorimdir. Neden mi? Hemen bir alttaki başlığa bir göz atın, kesinlikle bana hak vereceksiniz.

4- Halkbank Esnaf Kredisi Son Dakika Gelişmeleriyle Listemizde 4 Numara!

Küçük esnafa en iyi kredi veren kamu bankamız kesinlikle Türkiye Halk Bankası tır. Bunun bir den fazla nedeni vardır. Özellikle son dakika yapmış oldukları müjdeli haberleri sayesinde sürekli olarak gündemdeki yerini korumaktadır. Bu gücünü ise şüphesiz ki Devletimizin hazine destekli sağlamış olduğu faiz desteğinden alır. Bu nedenle siz esnaflarımıza burada sadece HALKBANK esnaf kredisinin faiz oranlarına yer vermekle de kalmayacağız. Bununla beraber Paraf Esnaf Kart tarafından sağlamış olduğu tüm olanakları da sizler için burada öne çıkan kampanyaları ile birlikte yer vereceğiz. Paraf Esnaf Kart tüm özelliklerine ve kampanyalarını da merak edenler için ise de harici geniş bir içeriğe sahip sayfa oluşturduğumuzu da yine belirtmek de isterim. Bunları ise PARAF Esnaf Kredi Kart Başvuru Sayfası içeriğimize giriş yaparak da göre bilirsiniz. Şimdi hazırsak ilk olarak HALKBANK esnaf kredisinin faiz oranlarıyla başlıyoruz.

BANKA12 Ay24 Ay36 Ay
HALKBANK%1.21

Tablomuzda yer alan kredi faiz oranlarıyla 225.000 TL kadar işletme kredisi kullana bilirsiniz. Kredinin geri ödeme vadesi 60 aya kadar çıkabilmektedir. Geri ödemesi ise 3 ila 6 ay ödemesiz olarak sağlanmaktadır. Bu imkanlardan yararlana bilmeniz için en az 3 aylık bir ticari geçmişe sahip olmanız yeterlidir. Findeks KKB kredi notu değeriniz sorgulaması olumlu geçmesi halinde ise geri ödeme planınız aylık eşit taksitli olarak şu şekilde olur.

MiktarVade (Ay)Aylık Taksit ÖdemesiToplam Maliyet
150.000 TL1213.710,91 TL164.531,01 TL
247.446,94 TL178.726,50 TL
286.558,00 TL183.624,13 TL
306.203,46 TL186.103,84 TL
365.379,62 TL193.666,10 TL

HALKBANK tarafından küçük esnafımıza sağlanan bu kredinin başvuruları banka şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru yapacak olan esnaflarımız müracaatlarını yaparken yanlarında aşağıdaki belgeleri götürmeleri yeterli olacaktır.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Vergi Levhası
 • Esnaf Sicil Tasdiknamesi
 • Esnaf Oda Kayıt Belgesi

Bu başvuruyu yaparken sizlere Paraf Esnaf Kredi Kartı başvurusunda da bulunmanızı tavsiye ederim. Paraf Esnaf Kredi Kartına ait bazı öne çıkan özellikler ise şunlardır.

 1. Bir çok alış verişlerine milyonlarca PARAF PARA
 2. 12 ay geri ödemli olarak 15.000 TL varan nakit avans kullanabilme
 3. 40 gün sonra geri ödemeli nakit avans çekebilme
 4. Peşin yapılan alışverişleri sonradan taksitlendirme

Diğer kalan tüm kampanya ve Paraf Esnaf Karta ait özellikleri ise https://www.parafcard.com.tr/13323-paraf_esnaf bu sayfamızdan bulabilirsiniz.

Vakıfbank ve Ziraat bankası esnaf kredisi faiz oranları çoğunlukla aynıdır. Bu nedenle bu iki diğer kamu bankasına burada ayrı bir şekilde yer verdiğimi bilmenizi isterim. Bununla birlikte sizlere buraya kadar toplamda küçük esnafa kredi veren tam 6 bankamızın faiz oranlarıyla birlikte tanıtımı yapmış bulunmaktayız. Şimdi sıra geldi borcu olduğundan dolayı kredi çekemeyen esnafa müjdeli bir haber vermeye. Bu müjdeli haberimizle diğer kalan 4 küçük esnafa kredi veren bankalarımızdan böylece küçük esnaflarımızda rahatlık kredilerini kullana bilecekler.

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi! Geldi!

Borcu olan esnafımıza bir müjdemiz var. Şayet geçmiş dönemde bankalara olan borçlarınızdan ötürü ticari kredi çekemiyorsanız bu müjdeli haberimize gerçekten çok sevineceğinizi düşünüyoruz. Bu müjdeli haberimiz ne diyorsanız, sicil affı yasası çıktığıdır. Böylece vadesi geçmiş 24.03.2023 tarihine kadar tüm borçlarınızı şayet 31.12.2022 kadar olan bölümünü kapatırsanız, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verileriniz böylece sıfırlanmış olacaktır. Böylece de aşağıda yer alan küçük esnafa kredi veren yukarıda yer vermediğimiz diğer geri kalan 4 bankamızın faiz imkanlarından da yararlana bileceksiniz. Yukarıda yer vermediğimiz küçük esnafa kredi veren bu 4 bankamızın güncel faiz oranları ise şu şekildedir.

Ağustos 2022 Esnaf Kredisi Faiz Oranı
BANKA12 Ay24 Ay36 Ay48 Ay60 Ay
Türkiye İş Bankası%2.61%2.61%2.61
Akbank%0.99
Garanti Bankası%2.59%2.64
Yapı Kredi%4.05

Sicil affı yasasının tüm detaylarını Sicil Affı Yasasından Yararlanarak Nasıl Kredi Çekilir? sayfamda bulabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi 6 Ay Ödemesiz Veriyor da bankanın esnaflara sağladığı tüm imkanları bula bilirsiniz.

Kredi ve ticari kart alamayan üye işyerlerimizin kanuni af kanununu kaybetmemenizi tavsiye ederim.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.